В МЗС Росії прокоментували розслідування Bellingcat щодо Петрова і Боширова

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова оприлюднила коментар з приводу публікації проекту розслідувань Bellingcat щодо паспортів Руслана Боширова і Олександра Петрова.

Захарова звинуватила самих авторів розслідування у співпраці зі спецслужбами. На її думку, інформація про те, що паспорти підозрюваних у замаху в Солсбері мають ознаки причетності до секретних служб, з’явилася саме зараз не випадково.

«Про Петрова і Боширова Лондон оголосив давно. Ще раніше їх почали підозрювати. І весь цей час жодних «баз даних» не було? Ні, не було. Тому що був інший напрямок думки: таких людей взагалі немає. Саме це й оголосила британська поліція, коли публікувала їхні фотографії. А тут люди знайшлися. Розповіли про потяг до прекрасного у вигляді шпиля. І одразу бах – «базу ФМС» зламали. Шпилі – це до світу мистецтва, так би мовити. А ось із базою даних розмова гранично конкретна виходить», – заявила Захарова.

Речниця підозрює журналістів Bellingcat у роботі на «спеціальну контору, яка під прикриттям розслідувань цілеспрямовано зливає дезу».

Також російська чиновниця згадала про розслідування справи щодо збиття рейсу MH-17, причетність до якого Кремль заперечує. На її думку, проект Bellingcat «монополізує» право на істину в цій справі, публікуючи детальні розслідування.

«То чому Bellingcat за п’ять місяців нічого не надали громадськості у вигляді фотографій, скріншотів, відео Петрова і Боширова, які робили б щось, що принаймні викликало б питання? Та тому що», – стверджує речниця російського відомства.

Зі свого боку, у Bellingcat вже відповіли на заяви представниці МЗС Росії.

«Вона (Захарова – ред.) звинувачує нас у зламі Федеральної міграційної служби, тож визнає, що їй відомо – файли реальні. Ми не отримали ці файли внаслідок зламу – можете довести зворотнє?», – йдеться в заяві редакції.

Журналісти проекту розслідувань Bellingcat спільно з російським проектом The Insider опублікували розслідування, в якому стверджують, що паспорти Олександра Петрова і Руслана Боширова мають ознаки таких, що належать працівникам спецслужб.

В статті звернули увагу на позначках «не надавати свідчень» і «надзвичайно секретно», а також на відсутність інформації про документи Петрова і Боширова, видані до 2009 року.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні нервово-паралітичною речовиною «Новачок» Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у Солсбері: це громадяни Росії Олександр Петров і Руслан Боширов.

Читайте також: «Російські шпигуни більше схожі на трієчників, ніж на Бонда – Браудер​»

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей стверджує, що вони є офіцерами російської військової розвідки. У прокуратурі 5 вересня заявили, що мають «достатні докази» для їх обвинувачення.

За даними слідства, росіяни в’їхали в Британію 2 березня за російським паспортами на чуже ім’я. Одним із головних доказів проти них є те, що в лондонському готелі, де вони жили, виявлені сліди «Новачка».

13 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що названі Британією підозрювані насправді є цивільними.

У Міністерстві закордонних справ Росії назвали це «інформаційною маніпуляцією».

Отруєння в березні Скрипалів, які після тривалого перебування в лікарні одужали, викликало дипломатичну кризу у відносинах між Великою Британією і ширше Заходом, з одного боку, і Росією, з іншого. Лондон звинуватив в отруєнні Скрипалів бойовою хімічною зброєю, яку почали розробляти в часи СРСР на території Росії, нинішню російську владу. Москва відкидає ці звинувачення.коментуйте: