У Росії знайшли документ із даними про паспорт Боширова, там – такі ж позначки, як і в Петрова

Російське онлайн-видання «Проект» повідомляє, що має в розпорядженні документ, який свідчить про можливу причетність до російських спецслужб і другого громадянина Росії, підозрюваного в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів – Руслана Боширова. Це файл з інформаційної системи «Російський паспорт».

Документ містить раніше не публіковану фотографію Боширова з російського паспорта, і на ній зображений той же чоловік, якого британська влада звинувачує в отруєнні Скрипалів.

На документі – ті ж позначки, що і в паспортному файлі Олександра Петрова, іншого підозрюваного росіянина, про який напередодні писала дослідницька група Bellingcat. На фото Боширова також стоїть штамп «Відомостей не давати». Скан документів Боширова «Проект» публікує в своєму Телеграм-каналі.

Раніше Bellingcat з посиланням на свої джерела писав, що позначка може вказувати на те, що файл із паспортної системи належить особі, пов’язаній з російськими спецслужбами. На штампі вказано той же номер телефону, що, імовірно, належить Міністерству оборони Росії. На скані документів Петрова була також зроблена позначка «есть письмо, сс», що можна розшифрувати як «цілком таємно» («совершенно секретно»). Документ Боширова, який публікує «Проект», відсканований погано, але на ньому також можна роздивитися одну «с».

У файлі Боширова зазначено, що він отримав паспорт через «непридатність» старого в жовтні 2010 року (Петров – «замість зіпсованого» в 2009 році). У документі також міститься номер нібито старого паспорта Боширова. Як раніше писали The Insider і Bellingcat, у Петрова номер старого паспорта виявився, ймовірно, фальшивим – в паспортної базі даних немає запису з таким номером.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні нервово-паралітичною речовиною «Новачок» Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у Солсбері: це громадяни Росії Олександр Петров і Руслан Боширов.

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей стверджує, що вони є офіцерами російської військової розвідки. У прокуратурі 5 вересня заявили, що мають «достатні докази» для їх обвинувачення.

За даними слідства, росіяни в’їхали в Британію 2 березня за російським паспортами на чуже ім’я. Одним із головних доказів проти них є те, що в лондонському готелі, де вони жили, виявлені сліди «Новачка».

13 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що названі Британією підозрювані насправді є цивільними.

Отруєння в березні Скрипалів, які після тривалого перебування в лікарні одужали, викликало дипломатичну кризу у відносинах між Великою Британією і ширше Заходом, з одного боку, і Росією, з іншого. Лондон звинуватив в отруєнні Скрипалів бойовою хімічною зброєю, яку почали розробляти в часи СРСР на території Росії, нинішню російську владу. Москва відкидає ці звинувачення.коментуйте: