США звинуватили Росію у систематичному порушенні санкцій ООН 

Сполучені Штати Америки мають у своєму розпорядженні докази систематичного порушення Росією міжнародних санкцій проти КНДР, заявила 17 вересня під час засідання Ради безпеки ООН постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі. 

Вона уточнила, що Росія в обхід санкцій ООН постачала нафту КНДР, перекачуючи її в морі з судна на судно. 

“Разом з союзниками і партнерами у США є докази з приводу багатьох танкерів, які, як ми виявили, незаконно надавали нафту шляхом передачі з судна на судно”, – заявила постпред США. 

Також сьогодні російське агентство ТАСС поширила недостовірну інформацію про те, що постпред США в ООН Ніккі Хейлі нібито звинуватила Росію в “сприянні вбивству брата Кім Чен Ина”.

ТАСС наступним чином цитує американського посла: “Коли Північна Корея виконала вбивство Кім Чен Нама, це було при сприянні Росії, яка передавала біологічні речовини Північній Кореї”.

Насправді Хейлі не казала такого: вона дійсно згадала вбивство північнокорейськими спецслужбами Кім Чен Нама – брата північнокорейського лідера Кім Чен Ина.

За її словами, вбивство було скоєно із застосуванням нервово-паралітичного газу VX. Однак, говорячи про Росію, Хейлі сказала лише про те, що Москва “погодилася” з висновками США про винність Пхеньяна.

Ніяких заяв про передачу Росією біологічних речовин Пхеньяну на засіданні РБ ООН від американської сторони не звучало. Про це свідчить відеозапис виступу американського посла.

Матеріал ТАСС поширили низка ЗМІ, а представник МЗС Росії Марія Захарова на підставі цієї неправдивої замітки опублікувала заяву в своєму фейсбуці: “Наближаємося до розгадки вбивства Кеннеді”.

При цьому постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що Росія не тиснула на експертів комітету 1718 Ради Безпеки ООН щодо виконання санкцій проти КНДР. 

“Росіяни, мовляв, намагаються чинити тиск на групу експертів. Хотіли б раз і назавжди покласти край цим інсинуаціям”, – сказав він.

Як повідомляло Радіо Свобода, Сполучені Штати Америки звинувачують Росію в зміні незалежної доповіді Організації Об’єднаних Націй про ймовірне порушення Москвою санкцій ООН щодо Північної Кореї.

Представниця США в ООН Ніккі Гейлі 13 вересня заявила, що Росія тиснула на незалежних дослідників, щоб змінити доповідь, яка в серпні була представлена комітету Ради безпеки ООН із питань санкцій щодо Північної Кореї. Згідно зі звітом, Пхеньян не зупиняв свою ядерну й балістичну програми. Крім того, країна порушує санкції ООН щодо експорту.коментуйте: