Ізраїль відкинув звинувачення Росії щодо катастрофи Іл-20 у Сирії

Ізраїль відкинув звинувачення Росії в причетності до катастрофи російського військового літака Іл-20 у Сирії. Ізраїльська армія поклала відповідальність за загибель російських військових на війська сирійського президента Башара Асада, а також Іран і екстремістське угрупування «Хезболла».

Ізраїль висловив співчуття родичам загиблих росіян, але відкинув повідомлення, нібито його літаки під час удару по об’єктах сирійської армії використовували російський Іл-20 як прикриття. В ізраїльській армії стверджують, що літак перебував за межами зони операції, а ізраїльські винищувачі в момент аварії Іл-20 уже перебували в повітряному просторі своєї країни.

Читайте також: Росія заявляє, що її літак збили сирійські сили, і звинувачує Ізраїль

Російський військовий літак Іл-20 був збитий сирійськими силами протиповітряної оборони. Загинули 15 російських військових. Це сталося ввечері 17 вересня, коли ізраїльська авіація завдала удару по об’єктах армії Асада в сирійській провінції Латакія. За даними ЗМІ, йдеться про об’єкти, пов’язані з хімічною зброєю.

Москва поклала відповідальність за катастрофу літака на Ізраїль. Міністерство оборони Росії заявило, що їх не попередили про операцію в Латакії, а ізраїльські винищувачі під час атаки нібито прикривалися російським літаком і таким чином підставили його під удар. Москва назвала ці дії ворожими і заявила про своє право на заходи у відповідь. Про які саме заходи йдеться, росіяни не уточнили.

До Міністерства закордонних справ Росії після аварії Іл-20 викликали посла Ізраїлю.

Армія оборони Ізраїлю регулярно завдає ударів по військових об’єктах Асада. При цьому Росія є головним союзником сирійського президента. Останнім часом російська авіація бере участь у бомбардуваннях провінції Ідліб, де залишаються озброєні повстанці. Міжнародне співтовариство виступає проти наступу і побоюється застосування хімічної зброї в регіоні.коментуйте: