Легенда плавання Майкл Фелпс розкритикував ВАДА через відновлення статусу Росії

Легенда олімпійського плавання, американець Майкл Фелпс заявив 21 вересня, що йому «сумно бачити», як Всесвітня антидопінгова агенція (ВАДА) відновила повноваження антидопінгової агенції Росії, РУСАДА.

«Коли організація збирається повністю взяти на себе відповідальність і відповідати за зміни? Тому що це не те, що є спортом. Спорт – не про те, щоб вживати препарати, які підвищують продуктивність вашого тіла, а після цього виступати», – заявив багаторазовий олімпійський чемпіон.

Колишній генеральний директор ВАДА Дейвід Гоумен також розкритикував чинного президента організації Крейґа Ріді за це рішення, заявивши, що він піддався тиску з боку Міжнародного олімпійського комітету (МОК) та міжнародних спортивних федерацій.

Повноваження РУСАДА як повноправного члена ВАДА були припинені восени 2015 року після доповіді комісії ВАДА про систему масового вживання допінгу в російському спорті. Тоді ж призупинили роботу московської антидопінгової лабораторії.

Також на цю тему: Легкоатлети просять ВАДА не відновлювати повноваження антидопінгової агенції Росії

Через відкликання статусу РУСАДА і розслідування ВАДА російських легкоатлетів і паралімпійців відсторонили від літніх Олімпійських та Паралімпійських ігор у 2016 році в Ріо-де-Жанейро. На зимовій Олімпіаді-2018 російські спортсмени виступали під нейтральним прапором.

Всесвітня антидопінгова агенція (ВАДА) відновила статус Російської антидопінгової агенції (РУСАДА) на засіданні виконкому організації, яке відбулося 20 вересня на Сейшельських островах.

Однією з умов відновлення статусу російської агенції президент ВАДА Крейґ Ріді назвав доступ світової організації до даних та зразків колишньої Московської антидопінгової лабораторії. В іншому разі, наголосив Ріді, РУСАДА може бути повернутий статус «невідповідності» вимогам ВАДА.коментуйте: