Дубінський пропонує розширити кількість підстав для звільнення директора НАБУ

Народні депутати зі «Слуги народу» Олександр Дубінський та Олександр Качура пропонують розширити кількість підстав для звільнення директора Національного антикорупційного бюро України, йдеться в тексті їхнього законопроєкту, який оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Депутати пропонують доповнити закон про НАБУ нормою, за якою керівника відомства можуть звільнити у випадку «набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією».

Згідно з текстом законопроєкту, у випадку наявності такого рішення суду Верховна Рада може звільнити директора НАБУ за пропозицією не менш як третини народних депутатів України від конституційного складу (тобто щонайменше 150 депутатів).

 

6 вересня 2019 року Сарненський районний суд визнав директора НАБУ Артема Ситника винним у порушенні обмежень щодо одержання подарунків через невказану в декларації інформацію про його відпочинок у мисливських угіддях на Рівненщині в період 2017-2019 років, і зобов’язав його сплатити 3400 гривень штрафу. Ситник стверджує, що сам заплатив за відпочинок на мисливській базі.

У грудні апеляційний суд підтвердив вирок суду першої інстанції.

Директор НАБУ заявив, що має намір звернутися до Європейського суду з прав людини через рішення українського суду про адміністративне стягнення з нього штрафу за незазначений у декларації відпочинок у Рівненській області. Він також припустив, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков міг чинити на суддів, які розглядали його справу щодо відпочинку, щоб помстися йому за «справу з рюкзаками».

У цій справі НАБУ звинуватило сина Авакова Олександра та заступника міністра Сергія Чеботаря в організації бюджетного замовлення в обхід законної тендерної процедури. Згодом справу закрила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Артем Ситник очолює НАБУ з квітня 2015 року.коментуйте: