Штовханина на презентації Сивохи: прокуратура оскаржить запобіжний захід для затриманих

Прокуратура Києва планує подати апеляції на запобіжні заходи, обрані Печерським судом для учасників інциденту 12 березня, в ході якого активісти штовхнули радника секретаря Ради національної безпеки і оборони. Про це пресслужба прокуратури повідомила 14 березня.

Як зазначили у відомстві, 13 березня прокуратура просила суд відправити трьох із затриманих під цілодобовий домашній арешт.

«За результатами судових засідань, клопотання щодо одного з підозрюваних задоволено. Щодо ще двох осіб – суд обрав більш м’який запобіжні заходи, а саме особисте зобов’язання. Останні два рішення прокуратура оскаржуватиме в апеляційному порядку», – заявляє пресслужба.

Читайте також: Від поліції вимагають звільнення затриманих через інцидент з радником секретаря РНБО (доповнено)​

У повідомленні цитується прокурор Києва Сергій Юлдашев, який «виступає проти переваги права сили над силою права».

«Категорично виступаю проти переваги права сили над силою права. На сьогодні є безліч способів висловити позицію незгоди, не порушуючи закон і без застосування насильства. Тим, хто нехтує цими загальноприйнятими правилами, буде дано принципову оцінку і винні особи нестимуть відповідальність згідно чинного законодавства», – заявив Юлдашев.

12 березня представники «Нацкорпусу» зірвали презентацію Національної платформи примирення і єдності Сергія Сивоха у Київському виставковому центрі «Парковий». Керівника київського міського осередку організації Сергія Тамарина обурило, що під час презентації радник секретаря РНБО Сивохо і його помічники не згадали про безпосередню участь Росії в конфлікті на Донбасі. Чиновника збили з ніг після відповіді Сивоха, що «це багатошаровий конфлікт». Після цього Сивохо, накульгуючи, залишив презентацію.

 

Згодом поліція затримала 15 людей, нібито причетних до інциденту в «Парковому».

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов засудив інцидент, під час якого штовхнули його радника Сергія Сивоху. При цьому Данілов заявив, що Сивохо не уповноважений представляти позицію відомства.коментуйте: