У столиці Пакистану вбили священника, його сина-підлітка та учня семінарії

У столиці Пакистану Ісламабаді бойовики застрелили священнослужителя, його сина-підлітка і студента. За даними поліції, сталося це на околиці Ісламабада пізно ввечері 27 лютого, коли муфтій Ікрамур Рехман йшов до свого автомобіля разом із 13-річним сином та учнем семінарії.

Поліція розпочала розслідування. Жодне з угруповань не взяло на себе відповідальності за напад.

Ікрамур Рехман був пов’язаний з партією опозиційного ісламістського політика Маулани Фазлур Рехмана, що виступає проти уряду.

У Пакистані зростає насильство з боку бойовиків. Минулого тижня чотири інструктори ПТУ, які намагаються відстояти права жінок, були застрелені, коли їхали разом в авто. За останні тижні близько десятка військових загинули через напади бойовиків і під час операцій проти них у здебільшого західних прикордонних районах.

your ad here

У Казахстані на мітингах опозиції поліція затримала десятки людей

У Казахстані 28 лютого поліція затримала десятки людей на мітингах, більшість з яких не були офіційно санкціоновані владою. Мітинги пройшли в столиці Нур-Султані, в Алмати, а також в Атирау, Актобе, Жанаозені, Шимкенті та інших містах.

В Алмати і Нур-Султані поліція і спецпризначенці брали людей в оточення і застосовували так званий метод кеттлінгу. Звідти надходять повідомлення про наймасовіші затримання. Кількасот людей зібралися також в Оралі та Уральську, де акція була санкціонована владою.

Вийти на мітинги 28 лютого людей закликали ініціативна група зі створення «Демократичної партії» на чолі з Жанболатом Мамаєм і «Демократичний вибір Казахстану» (заборонений судом в Казахстані, тоді як Європарламент називає його «мирним опозиційним рухом» – ред.) опозиційного політика, що перебуває за кордоном, Мухтара Аблязова. Обоє серед вимог, зокрема, вказали необхідність земельної реформи, і висловились проти продажу землі іноземцям.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 25 лютого запропонував заборонити купівлю та оренду сільгоспугідь іноземцями до закінчення терміну мораторію на продаж землі. Цей мораторій закінчується наприкінці поточного року.

П’ятирічний мораторій був введений в 2016 році після того, як тисячі людей взяли участь в масових мітингах в Казахстані, протестуючи проти плану уряду із залучення іноземних інвестицій в сільське господарство шляхом відкриття ринку сільськогосподарських земель. Протести припинилися після того, як уряд відкликав план.

your ad here

US Judge Approves $650M Facebook Privacy Lawsuit Settlement

A federal judge on Friday approved a $650 million settlement of a privacy lawsuit against Facebook for allegedly using photo face-tagging and other biometric data without the permission of its users.U.S. District Judge James Donato approved the deal in a class-action lawsuit that was filed in Illinois in 2015. Nearly 1.6 million Facebook users in Illinois who submitted claims will be affected.Donato called it one of the largest settlements ever for a privacy violation.”It will put at least $345 into the hands of every class member interested in being compensated,” he wrote, calling it “a major win for consumers in the hotly contested area of digital privacy.”Jay Edelson, a Chicago attorney who filed the lawsuit, told the Chicago Tribune that the checks could be in the mail within two months unless the ruling is appealed.“We are pleased to have reached a settlement so we can move past this matter, which is in the best interest of our community and our shareholders,” Facebook, which is headquartered in the San Francisco Bay Area, said in a statement.The lawsuit accused the social media giant of violating an Illinois privacy law by failing to get consent before using facial-recognition technology to scan photos uploaded by users to create and store faces digitally.The state’s Biometric Information Privacy Act allowed consumers to sue companies that didn’t get permission before harvesting data such as faces and fingerprints.The case eventually wound up as a class-action lawsuit in California.Facebook has since changed its photo-tagging system.

your ad here

Amnesty International починає розслідування ситуації зі статусом «в’язня сумління» для Навального

Деякі з минулих заяв Навального, від яких він публічно не відмовився, сягнули межі виправдання насильства, що суперечить визначенню в’язня сумління

your ad here

США: Палата представників схвалила план підтримки економіки на майже 2 трильйони доларів

Палата представників Конгресу США на суму майже 2 трильйони доларів схвалила план підтримки населення та економіки країни, запропонований командою нового президента Джо Байдена. Серед запропонованих заходів – надання більшості американців по 1400 доларів допомоги, підвищення мінімальної зарплати в країні вдвічі, до 15 доларів на годину, і виплати бізнесу.

За підтримку пакету заходів проголосували 219 конгресменів, 212 були проти. Тепер схвалити запропоновані заходи має Сенат. Він порівну розділений між демократами і республіканцями, але за однакової кількості голосів за і проти вирішальний голос належатиме віцепрезидентці Камалі Гарріс.

План порятунку передбачає також збільшення закупівель вакцин, виплату допомоги з безробіття в розмірі 400 доларів на тиждень і на дітей – до 300 доларів на місяць.

Критики законопроєкту побоюються, що вливання ще майже двох трильйонів доларів в економіку може посилити інфляцію. Підвищення мінімальної зарплати може також знизити конкурентоспроможність бізнесу, попереджають вони. Прихильники вважають, що з негативними наслідками, якщо вони будуть, можна буде боротися пізніше.

США значно постраждали від пандемії коронавірусної інфекції нового типу. У країні зареєстровано 28 з половиною мільйонів випадків захворювання, понад 510 тисяч людей померли.

 

your ad here